Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 22 decembrie, 2012

„Moş Crăciun” a ajuns la Cruglic

DSCN7848

Maratonul „Moş Crăciun te încălzeşte” a adus bucurii pentru 13 familii social-vulnerabile din republică, care au primit în dar câte 2 m3  de lemne pentru foc, un brăduţ, dulciuri pentru copii, hăinuţe şi jucării.

În s. Cruglic, r. Criulen au fost vizitate 2 familii cu 3 copii, care au primit aceste daruri.
Părintele Nicolae Ciobanu, preot-paroh în acest sat, a menţionat următoarele: „E firesc cineva să dăruiască, iar cineva să primească. Ar fi bine să ne amintim de nevoiaşi nu doar cu prilejul sărbătorilor, dar mereu când este nevoie. Fie ca prin astfel de acţiuni să creştem în dragostea jertfelnică faţă de aproapele”.