Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

18:43, vineri, 23 noiembrie, 2012

Moldova Ortodoxă – portalul care va relata despre viaţa dreptcredincioşilor din republică

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu a fost lansat unicul portal creştin-ortodox din Republica Moldova – www.ortodox.md, care a cooptat peste douăzeci de slujitori, teologi, jurnalişti şi intelectuali ce abordează teme religioase.

În vremea când majoritatea credincioşilor apelează la noile tehnologii informaţionale, care garantează accesul operativ unui public larg, credem că glasul Ortodoxiei necesită a fi auzit şi luat în seamă.

Portalul va include ştiri din viaţa bisericească, articole, interviuri, opinii şi comentarii, spicuiri cu tematică religioasă din mass-media. Totodată, vor fi arhivate imagini, secvenţe video şi vor fi prezentate sfintele lăcaşe şi aşezăminte din republică.

Echipa Moldova Ortodoxă invită toţi dornicii de a susţine acest portal cu materiale şi sugestii în vederea îmbogăţirii şi perfecţionării acestuia.

Citiţi mai multe articole interesante pe siteul Moldova Ortodoxă: http://ortodox.md/