Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:31, luni, 25 mai, 2015

Mitropolitul Vladimir: Voi boteza personal nou-născuții din familiile cu 4 sau mai mulți copii

Mitropolitul Vladimir a promis sâmbătă, în cadrul „Marșului Familiei”, desfășurat în capitală, că va boteza personal, la Catedrala Mitropolitană toți nou-născuții din familiile cu 4 sau mai mulți copii.

„Îndemn creștinii să nască cât mai mulți copii. Personal voi încreștina în Catedrală copiii născuți începând cu al patrulea. Iar dacă Dumnezeu îmi va da timp, tot eu îi voi şi cununa”, a declarat mitropolitul.

Marșul a fost organizat de către Mitropolia Moldovei și a culminat cu un un Te Deum de mulţumire în scuarul Catedralei „Naşterea Domnului” şi cu  depuneri de flori la monumentul Binecredinciosului Voievod Stefan cel Mare si Sfânt.