Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:06, joi, 30 august, 2012

„Misiune imposibilă?” – Festivalul Tineretului ortodox

Întâlnirea anuală a tinerilor ortodocşi numită Festivalul Tinereţii ortodoxe va avea loc între 21 şi 23 septembrie la Paris, pe tema „Misiune imposibilă? Mergeţi în lumea întreagă, propovăduiţi Evanghelia la toată făptura” (Marcu 16, 15).

În timpul acestui eveniment al tineretului ortodox de pretutindeni se vor discuta şi dezbate teme fundamentale de misiune ortodoxă, exemple şi mărturii, dimensiunea socială a misiunii, comunitate şi misiune, mass-media. De asemenea întâlnirea va fi ritmată liturgic de slujbe religioase, privegheri etc. De asemenea, vor avea loc marşuri, ateliere, dezbateri, seri festive etc.

Traducerea şi adaptarea: Pr. Ioan Valentin Istrati

www.orthodoxie.com