Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

11:19, joi, 29 octombrie, 2015

Minune: o icoană a Sfântului Cuvios Gabriel (Urgebadze) apare în mod miraculos în Mănăstirea Samtavro

În Mtskheta, în Mănăstirea Sfintei Nina, o icoană a Sfântului Gabriel a apărut în mod miraculos. Icoana a apărut pe locul în care, un timp, s-au odihnit sfintele sale moaște. Locul a fost vizitat – conform unui raport semnat de Tamara Manelasvili, pentru publicaţia rusească Pravoslavie – de către Patriarhul Ilia al II-lea al Georgiei, acesta recunoscând că este vorba despre o mare minune și că vede, prin aceasta, un mare semn.