4:33, joi, 18 august, 2016

Mesajul PS Anatolie, Episcop de Cahul și Comrat, adresat ÎPS Mitropolit Vladimir, cu prilejul zilei de naştere

Înaltpreasfinția Voastră!

Popasul aniversar pe care îl sărbătoriți astăzi – îmi oferă prilejul de a Vă adresa calde felicitări și alese urări de sănătate, belșug duhovnicesc, putere, înțelepciune și ajutor de la Domnul în continuarea frumoaselor activități pastorale, misionare și culturale ce le desfășurați în calitate de Întâistătător al Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Vă doresc să ne fiți și în continuare, încă mulți ani înainte, același blând și înțelept Păstor, îndrumător și fierbinte rugător pentru noi în fața Preabunului Părinte Ceresc.

Fie ca lumina și căldura Harului dumnezeiesc să Vă înconjoare, iar rodirile și bucuriile duhovnicești să Vă însenineze mereu viața.

Întru mulți și fericiți ani Înalt Prea Sfinția Voastră!

Cu înaltă considerație și aleasă dragoste întru Hristos,

+ ANATOLIE

Episcop de Cahul și Comrat