9:56, luni, 21 iulie, 2014

Mesajul de felicitare al PS Petru, Episcop de Ungheni şi Nisporeni, adresat ÎPS Mitropolit Vladimir, cu ocazia împlinirii a 25 ani de păstorire arhierească

Înaltpreasfinţiei Sale,

Înaltpreasfinţitului VLADIMIR,

Mitropolit al Chişinăului şi întregii Moldove

Înaltpreasfinţia Voastră,

Cu deosebitul prilej al împlinirii a 25 ani de păstorire arhierească, a binecredinciosului popor din Moldova, Vă felicit sincer şi călduros, dorindu-Vă tot binele din lume!

În această zi de pregnantă sărbătoare, felicitîndu-Vă cordial,Vă doresc să aveţi multă sănătate fizică şi spirituală, pentru a putea conduce şi mai departe destoinic turma lui Hristos, încredinţată Înaltpreasfinţiei Voastre!

Fie ca Bunul Dumnezeu să Vă hărăzească cu pace, speranţă, înţelepciune, pentru a trăi viaţa ca un dar a lui Dumnezeu, cultivat prin credinţă şi fapte bune, fiind un bun exemplu pentru poporul ortodox!

Atotînţeleptul Dumnezeu să Vă îndrepte mereu paşii, să Vă călăuzească calea şi să aveţi parte de bucurii şi lumină în suflet!

Întru mulţi şi fericiţi ani !

Cu dragoste în Domnul,

+ PETRU,