12:00, miercuri, 11 ianuarie, 2017

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Vladimir, adresat PS Marchel, Episcop de Bălți și Fălești, cu prilejul sărbătoririi ocrotitorului ceresc

Preasfinția Voastră!

Vă aduc sincere felicitări și urări de bine cu ocazia prăznuirii Patronul ceresc al PS Voastre, Cuviosul Marchel, egumenul Mănăstirii Neadormiților.

În zi de sărbătoare, ne îndreptăm către Dumneavoastră cu cele mai luminoase gânduri și cele mai sincere urări de bine şi ne rugăm lui Hristos-Domnul, Arhiereul bunătăților viitoare (Evrei 9, 11), să vă dăruiască mulți și binecuvântați ani de viață, pace și tărie duhovnicească în lucrarea Preasfinţiei Voastre, iar pe parcursul întregii vieți pământești să fiți însoțiți de rugăciunile Maicii Domnului și ale tuturor sfinților, întru deplină veselie duhovnicească și ferire de ispite.

Cu dragoste întru Hristos,

+ VLADIMIR,