Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 18 august, 2012

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Vladimir, adresat PS Marchel, Episcop de Bălți și Fălești, cu ocazia aniversării zilei de naștere

Cu ocazia aniversării a 53 de ani din ziua nașterii, Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a adresat Prea Sfințitului Marchel, Episcop de Bălți și Fălești, un mesaj de felicitare, în care se menționează:   „Prea Sfinția Voastră, în zi de sărbătoare, ne îndreptăm către Dumneavoastră cele mai luminoase gânduri și cele mai sincere urări de bine. Fie ca Dumnezeu, în nemărginita Sa bunătate,  să Vă înțelepțească și să Vă întărească spre a fi încă mulți ani înainte păstor vrednic și neobosit pentru numeroasa turmă ce o aveți sub oblăduire, iar pe parcursul întregii vieți pământești să fiți însoțiți de rugăciunile Maicii Domnului și ale tuturor sfinților, întru deplină veselie duhovnicească și ferire de ispite.”

Cu respect,

+ VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE