Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

10:38, duminică, 3 mai, 2015

Mesajul de felicitare al ÎPS Mitropolit Vladimir, adresat PS Episcop Anatolie, cu prilejul zilei de naştere

3702_1294491651_685

Preasfinţia Voastră,

În ziua în care Bunul Dumnezeu V-a învrednicit să ajungeţi cu cinste la cea de a 65-a aniversare din ziua naşterii, Vă aducem cele mai cordiale felicitări, însoţite de alesul nostru respect şi deosebita preţuire.

În această frumoasă şi importantă zi pentru Preasfinţia Voastră, Vă încredinţăm că suntem alături de Dumneavoastră prin rugăciunile pe care le înălţăm către milostivul şi atotputernicul Dumnezeu, pe care îl rugăm să Vă dăruiască cu toate cele bune şi de folos unei vieţi trăite pentru propăşirea credinţei şi îndrumarea credincioşilor pe calea mântuirii.

La Mulţi Ani!

HRISTOS A ÎNVIAT!

 

+ VLADIMIR,

Mitropolit al Chişinăului şi al Întregii Moldove