Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

9:17, marți, 11 iulie, 2017

Mesajul de felicitare al Înalptreasfințitului Mitropolit Vladimir adresat Precuvioasei Maici Vera (Spinei), Stareța Sfintei Mănăstiri Cușelăuca, cu prilejul aniversării celor 40 de ani de la naștere

Preacuvioasă Maică Stareță Vera,

Vă aducem felicitările noastre cu prilejul aniversării celor 40 de ani de la naștere.

Astăzi, când împliniţi 40 de ani de la naşterea după trup, dorim a Vă adresa mulţumiri pentru implicarea şi râvna lucrării mântuitoare, rugând pe Milostivul Dumnezeu să vă dăruiască sănătate şi multe bucurii duhovniceşti.

Pe parcursul anilor ați pus sufletul la readucerea Sfintei Mănăstiri Cușelăuca numelui bun de altă dată. Sunteți iubită și respectată de credincioșii care vin la Mănăstire din diferite colțuri ale țării.

Punându-ne nădejdea întru Domnul Iisus Hristos, Vă urăm în continuare sănătate nezdruncinată, aceeași dragoste nemărginită de cele sfinte și râvnă pentru a fi încă mulți ani stâlp de nădejde al Bisericii Ortodoxe din Moldova.

Să ne trăiți întru mulți și binecuvântați ani!

Cu arhierești binecuvântări,

† VLADIMIR,

MITROPOLIT AL CHIȘINĂULUI ȘI AL ÎNTREGII MOLDOVE