Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

16:13, duminică, 18 ianuarie, 2015

La Sfânta Mănăstire Ciuflea au fost aduse spre închinare alese sfințenii

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Mitropolit Vladimir și prin bunăvoința confraților de credință din Grecia, în dimineața zilei, la Sfânta Mănăstire Ciuflea, au fost adus spre închinarea credincioșilor un chivot cu părticele din moaștele Sf. Ioan Botezătorul, Sf. M. Mc. Mina, Sf. M. Mc. Haralambie și Sf. Ioan Rusul.

Astfel, în ajun de Bobotează, numeroșii pelerini s-au adunat în incinta așezământului monahal pentru a întâmpina cinstitele sfințenii dimpreună cu Preacuviosul Părinte Arhimandrit Nicolae (Roșca) și slujitorii Sfintei Mănăstiri.

Credincioșii au participat la serviciul divin, au luat apă sfințită și s-au rugat Sfinților lui Dumnezeu pentru ajutor și mijlocire în fața Dreptului Judecător.

Menționăm că chivotul cu Sfintele Moaște se va afla la Mănăstirea Ciuflea până la finele lunei februarie a.c.

Sunt așteptați cu drag toți dreptmăritorii creștini dornici de ajutor și întărire duhovnicească. Doamne ajută!