Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

18:12, luni, 31 martie, 2014

La „Franzeluța” a fost sfințită o nouă linie de realizare a produselor pascale

Cu binecuvântarea Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, Secretarul Mitropolitan Prot. Mitr. Vadim Cheibaș și Protopopul de Ialoveni Prot. Mitr. Anatolie Stefanov  au sfințit o nouă linie de producere a tradiționalelor prinosuri pascale, din incinta Combinatului de Panificație „Franzeluța” din Chișinău.

Cu această frumoasă ocazie, Părintele Vadim a urat conducerii și angajaților combinatului să muncească și în continuare cu același spor pentru a aduce pe mesele creștinilor produsele de panificație tradiționale pentru sărbătoarea Paștilor.

Menționăm că și în acest an, Vlădica Vladimir va sfinți în preajma Praznicului Învierii pasca și cozonacii produși la „Franzeluţa”.