23:31, duminică, 24 noiembrie, 2013

La biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta campusului universitar USM va avea loc o întâlnire festivă cu Autorii portalului www.ortodox.md

DSC_0114

Miercuri, 27 noiembrie, la biserica ”Întâmpinarea Domnului” din incinta campusului universitar USM va avea loc o întâlnire festivă cu Autorii portalului www.ortodox.md.

În seara zilei, ora 18.00, un sobor de preoți va oficia Acatistul Sf. Duh, pentru luminarea minţii şi reuşită la învăţătură, după care va urma seara duhovnicească cu genericul 1 an de la lansarea Portalului Moldova Ortodoxă.

Seara duhovnicească o va deschide cu un cuvânt de salut Protoiereul Octavian Moșin, Preşedintele al Colegiului de redacţie, Redactor-șef al revistei Altarul Credinței.

La eveniment în premieră vor avea ocazia să se întâlnească în offline autorii și cititorii Portalului Moldova Ortodoxă.

În cadrul întrunirii vor fi afișate datele sondajului Cel mai bun autor al anului de pe www.ortodox.md, totodată primii trei autori vor fi menționați cu Diplome de merit și premiați cu seturi de carte și  literatură religioasă.

Sunt invitaţi toți cititorii și simpatizanții Moldova Ortodoxă!