Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

20:31, marți, 1 octombrie, 2013

ÎPS Mitropolit Vladimir va vizita biserica „Nașterea Maicii Domnului” din Padova, Italia

Iubiți întru Hristos frați și surori,
Pentru prima dată la  Padova, pe data de 5 octombrie 2013 la ora 19:00, în biserica “Santa Giustina” (Prato della Valle) va fi prezentat  un concert de muzică duhovnicească al corului de bărbați de la Mănăstirea Curchi. La eveniment vor fi prezenți Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir, Primarul oraşului Padova, Domnul  Ivo Rossi  şi alţi oaspeţi de onoare.
Va fi disponibilă parcarea din fața bisericii.
Pe „data de 06.10.13. la ora 09:30. în biserica noastră (via Santi Fabiano e Sebastiano 134), va fi oficiată Sf.Liturgie de către Înalt Preasfinţia Sa, Mitropolitul Vladimir cu un sobor de preoţi. După Sf.Liturghie Vă invităm la tradiționala agapă frăţească.
Pentru informații: 329/3241634
***
VI INVITIAMO TUTTI  AL X-o ANNIVERSARIO DELLA NOSTRA CHIESA ORTODOSSA MOLDAVA DI PADOVA “NATIVITA DI SANTISSIMA MARIA”.
Per la prima volta  a Padova  il 05 ottobre 2013 alle ore 19:00 nella basilica „Santa Giustina” (Prato della Valle) si terrà un concerto del coro maschile del  monastero Curchi (Moldavia), con un programma di musica sacra e laica in italiano, rumeno e slavo. Sarà presente il Metropolita di Chisinau e di tutta la Moldavia Vladimir, il sindaco di Padova Ivo Rossi  e altri ospiti d’onore. Sarà aperto il parchegio davanti alla basilica.
Il 06 ottobre 2013 alle ore 09:30 nella nostra chiesa ortodossa (via Santi Fabiano e Sebastiano 134) sarà officiata Santa Liturgia da Sua Eccelenza, il Metropolita Vladimir con parraco e altri sacerdoti. Dopo la Liturgia Vi  invitiamo al pranzo fraterno.
Per info: 329/3241634