Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

luni, 29 ianuarie, 2018

ÎPS Mitropolit Vladimir l-a decorat pe deputatul Nae Simion-Pleșca cu Ordinul „Meritul bisericesc”

ÎPS Mitropolit Vladimir, a acordat luni, 29 ianuarie 2018, Ordinul „Meritul bisericesc” domnului deputat Nae Simion-Pleșca.

Acest Ordin a fost înmânat în cadrul unei întâlniri, care a avut loc la Reședința mitropolitană, ca semn de apreciere pentru activitatea deosebită de promovare a spiritualității ortodoxe, în mod special pentru susținerea Bisericii Ortodoxe din Republica Moldova.

Dl Nae Simion-Pleșca a exprimat recunoștință Mitropolitului Vladimir pentru Ordinul acordat și a dat asigurări că și în viitor va sluji cauza Bisericii Ortodoxe cu multă devoțiune și consacrare de sine.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media