Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:25, joi, 25 aprilie, 2013

ÎPS Mitropolit Vladimir a sfinţit vinul bisericesc la Combinatul „Cricova” SA

Mitropolitul Vladimir dimpreună cu un sobor preoţesc, a oficiat slujba de sfinţire a vinului pastoral pentru praznicul Învierii Domnului, produs la combinatul de vinuri „Cricova” SA. Evenimentul a avut loc în prezenţa directorului general, domnul Valentin Bodiul şi a numeroşilor angajaţi din cadrul întreprinderii.

Totodată, pe lângă vinurile alese, a fost sfinţită şi o nouă sală, unde vizitatorii din ţară şi de peste hotare, vor avea posibilitatea să guste producţia vinicolă a combinatului, devenită deja emblematică.

Vlădica Vladimir a venit cu un cuvânt duhovnicesc către cei care muncesc în această instituţie, urându-le să aibă parte de bucurii şi împliniri sufleteşti odată cu venirea măreţiei sărbători a Învierii Domnului.