Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

20:21, luni, 6 aprilie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir a sfințit producerea prinoaselor pascale la „Franzeluţa”

Deja în mod tradiţional, în preajma praznicului Învierii Domnului, Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a sfinţit linia de producţie a produselor pascale din cadrul Combinatului de panificaţie „Franzeluţa” din Chişinău.

Evenimentul a avut loc în prezența Directorului General al întreprinderii – Domnul Victor Cojocaru şi a numeroşilor muncitori.

Cu această frumoasă ocazie, Vlădica Vladimir a urat tuturor angajaţilor ca şi în continuare să bucure concetăţenii noştri cu produse de cea mai înaltă calitate, iar  de Paşti să aducă pe mesele credincioşilor pasca şi cozonacul nelipsiți.

Administraţia combinatului a mulţumit Înaltpreasfinției Sale pentru binecuvântare şi urări, menţionând că şi în continuare, „Franzeluţa” va rămâne fidelă calităţii produselor sale.