Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

sâmbătă, 15 decembrie, 2012

ÎPS Mitropolit Vladimir a sfințit centrul BMW din Chișinău

Într-o ambianță solemnă și în prezența conducerii și colaboratorilor reprezentanței  BMW din Moldova, ÎPS Mitropolit Vladimir căruia i-au coliturghisit mai mulți slujitori, a sfințit sediul showroom-ului auto din Chișinău.

Adresându-se celor prezenți, Întâistătătorul le-a urat succes, îndemnându-i să-și aducă aminte mereu de învățătura Evangheliei în orice activitate a domniilor lor, fie că este vorba de cea profesională sau privată.

Vlădica Vladimir a primit mulțumirile participanților la eveniment pentru bunăvoința Înalt Prea Sfinției Sale și pentru cuvintele de felicitare și frumoasele îndemnuri.