Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 1 octombrie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir, a primit în vizită pe generalul Van Coots

IMG_6437

În seara zile de joi, ÎPS Mitropolit Vladimir, a primit în vizită pe generalul Van Coots însoţit de un grup de colaboratori ai organizaţiei Project Moldova, în cadrul căreia au fost discutate mai multe aspecte ale colaborării în vederea implementării proiectelor ce ţin de ajutorarea copiilor aflaţi în dificultate, precum şi aportul celor două instituţii la depăşirea problemelor cu care se confruntă ţara noastră.

ÎPS Vladimir a reiterat disponibilitatea de a continua colaborarea în diferite sfere sociale.

La final din partea ierarhului, oaspeţii au primit în dar un set de cărţi şi o iconiţă.