14:58, marți, 18 iunie, 2013

IMG_0897

În dimineața zilei, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit în audiență protopopii din cuprinsul Eparhiei de Centru.

Înalt Prea Sfinția Sa a salutat pe cei prezenţi, a binecuvântat întâlnirea şi a făcut aprecieri pozitive asupra desfăşurării, conţinutului şi rezultatelor întrunirilor anterioare ale grupului protopopilor.

Întâlnirea a fost dedicată discutării problemelor de natură administrativă, abordându-se mai multe subiecte de ordin intern.

Pe lângă acestea s-au discutat şi aspecte organizatorice, rapoarte de activitate pentru perioada precedentă şi, de asemenea, sa discutat despre vizita din toamnă a PF Patriah Kiril.

Următoarea întâlnire trimestrială cu protopopii se va desfăşura la o dată ce urmează a fi comunicată ulterior.

Serviciul de presă al Mitropoliei