Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:35, marți, 24 noiembrie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir a primit în audiență clerici și mireni din mun. Chișinău

IMG_2984

Marți, 24 noiembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit în audiență clerici și mireni din mun. Chișinău.

Mai mulți clerici și mireni s-au adresat Ierarhului cu întrebări de ordin administrativ, printre care și  Prot. mitr. Nicolae Tudoreanu clericul sfintei mănăstiri „Învierea Domnului” din Capitală și dna Ecaterina Jardan, administrator al acestui sfânt așezământ.

Tot în această zi, Vlădica a primit în audiență un grup de slujitori și mireni din parohia „Sf. Cuv. Parascheva”, com. Ciorescu, în frunte cu parohul bisericii Prot. Mitr. Vasile Stamati și primarul localității dl Ion Scripnic, fiind puse în discuție mai multe aspecte ce țin de organizarea activității pastoral-misionare în localitatea respectivă.