Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

marți, 8 septembrie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir a participat la un șir de activități culturale din orașul Surgut

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir, dimpreună cu Înaltpreasfințitul Episcop Pavel și Preasfințitul Episcop Fotie, au participat la un șir de activități culturale, dedicate aniversării a o mie de ani de la mutarea la Domnul a Sfântului Kneaz Vladimir Întocmai cu Apostolii.

Cu acest prilej, Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova a apreciat în mod deosebti performanțele și profunzimea artistică a tututror colectivelor care au evoluat și a mulțumit călduros gazdelor și organizatorilor pentru invitație.