Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

7:01, vineri, 3 aprilie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir a discutat cu liderul PCRM, Domnul Vladimir Voronin

ÎPS Mitropolit Vladimir s-a întâlnit recent cu liderul PCRM, Domnu Vladimir Voronin. Întâistătătorul a discutat cu Domnia Sa despre cele mai recente activităţi din cadrul Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove, precum şi despre importanţa implicării Bisericii în toate chestiunile ce ţin de păstrarea şi valorificarea tradiţiei creştine în societatea noastr, atât din punctul de vedere al promovării patrimoniului nostru spiritual, dar şi ca metodă de contracare a tuturor provocărilor moderne care ar putea atenta la identitatea noastră duhovnicească.

Interlocutorii au concluzionat că şi în continuare, Biserica Ortodoxă din Moldova trebuie să joace un rol la fel de important în societatea autohtonă, iar activitatea ei să fie un exemplu pentru toţi cei care muncesc pentru binele Republicii Moldova.