10:00, joi, 29 septembrie, 2016

ÎPS Mitropolit Vladimir a decorat pe colonelul Anatolie Cociug și pe interpreta și compozitoarea Doina Sulac

14528445_594983660681682_1851203562_n

În dimineața zilei de 29 septembrie, ÎPS Mitropolit Vladimir a decorat la reședința mitropolitană pe colonelul Anatolie Cociug și pe interpreta și compozitoarea Doina Sulac.

În semn de recunoștință pentru activitatea sârguincioasă spre binele și propășirea Bisericii Ortodoxe, oaspeții au fost decorați cu înalte distincții mitropolitane.

Astfel, Dl colonel Anatolie Cociug a fost decorat cu  Ordinul bisericesc – „Sf. Binecredinciosul Voievod Ștefan cel Mare” de gr. II, iar Dna Doina Sulac s-a învrednicit de Medalia – ”Sf. Cuv. Parascheva”.

Cei doi au mulțumit Arhiereului pentru gestul mărinimos și pentru bunăvoința manifestată, declarându-se dispuși să muncească și în continuare pentru promovarea valorilor moral-spirituale.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media