Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

17:19, vineri, 16 mai, 2014

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu reprezentantul ONU, dl Heiner Bielefeldt

IMG_4577

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu reprezentantul ONU, dl Heiner Bielefeldt, raportor special pentru libertatea religiei şi credinţei.

În cadrul întâlnirii, s-a discutat mai multe aspecte cu privire la libertatea religioasă în Republica Moldova, Mitropolitul Vladimir a prezentat interlocutorilor săi poziţia Bisericii Ortodoxe din Moldova cu privire la toleranţa religioasă în ţara noastră.

La finalul discuţiilor, Ierarhul a menționat disponibilitatea Mitropoliei de a conlucra cu toate instituțiile abilitate în vederea promovării valorilor morale creștine și de consolidare a eforturilor întru stabilirea păcii și dragostei între oameni.