12:08, vineri, 2 martie, 2012

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu domnul Felix Stroe, director general al Direcției “Apă-Canal”, Constanța

În după-amiaza zilei Mitropolitul Vladimir l-a primit la Palatul Mitropolitan pe directorul Direcției „Apă-Canal”, Constanța, Felix Stroe, care a venit însoțit de către atașatul economic al Ambasadei SUA la București, domnul Keith Kirkham și domnul Oleg Cernei, conslier municipal.

Dialogul a avut un caracter amical și agreabil, Vlădica Vladimir bucurându-se că are ocazia să primească un oaspete dintr-un oraș maritim cu o bogată istorie.

Întâistătătorul le-a mulțumit invitaților pentru vizită și le-a urat succese în activitatea lor, mai ales că domeniul în care activează are o importanță socială extrem de mare, înmânându-le daruri care să le aducă aminte de această întâlnire de suflet.