12:51, joi, 11 iulie, 2013

IMG_0291

În dimineața zilei,  ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu dl Ion Prisăcaru, Şeful Inspectoratului Fiscal Principal de Stat.

Dialogul a avut un caracter amical și constructiv, Vlădica Vladimir familiarizându-l pe oaspetele său cu aspecte din actualitatea Bisericii Ortodoxe din  Republica Moldova.

În cadrul discuţiilor, Mitropolitul a dat o apreciere pozitivă relaţiilor dintre  Inspectoratul Fiscal Principal de Stat şi Biserica Ortodoxă din Moldova.

La final, Întâistătătorul i-a mulțumit domnului Prisăcaru pentru vizită și i-a urat mult succes în activitatea sa, mai ales că domeniul în care activează are o deosebită importanță socială.

Serviciul de presă al Mitropoliei