Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

14:23, joi, 9 aprilie, 2015

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Başcanul ales al Autonomiei Găgăuze, Doamna Irina Vlah

Astăzi, la Palatul Mitropolitan, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit vizita Başcanului ales al Autonomiei Găgăuze, Doamna Irina Vlah. În cadrul întrevederii, Vlădica Vladimir a felicitat-o pe Doamna Vlah cu ocazia alegerii în această înaltă funcţie, urându-i ca să-şi îndeplinească misiunea cu multă dăruire şi responsabilitate pentru cetăţenii care locuiesc în Autonomie, exprimându-şi speranţa că şi în continuare, legăturile dintre Biserica Ortodoxă din Moldova şi autorităţile din UTA Găgăuzia vor fi la fel de bune.

La rândul său, Başcanul ales a mulţumit Înaltpreasfinţiei Sale pentru bunăvoinţă şi urările de bine menţionând că şi pentru viitor, găgăuzii vor fi bucuroşi să-l întâmpine pe Mitropolit cu respect şi dragoste creştinească.

La final, Mitropolitul i-a urat Doamnei Irina Vlah ca Praznicul Învierii să fie spre bucurie şi pace sufletească.