Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:45, luni, 14 august, 2017

ÎPS Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Arhimandritul Nicolae (Roşca), Duhovnicul-administrator al Sfintei Mănăstiri Ciuflea din Capitală

Luni, 14 august 2017, ÎPS Vladimir, Mitropolitul Chişinăului şi al Întregii Moldove, a primit în audienţă pe Arhimandritul Nicolae (Roşca), Duhovnicul-administrator al Sfintei Mănăstiri Ciuflea din Capitală și Preşedinte al Sectorului Sinodal Activitate Pastorală în MAI şi Organele de Drept.

În cadrul întrevederii au fost discutate aspecte organizatorice cu privire la oficierea Serviciului divin praznical din data de 16.08.2017, ce va avea loc la Mănăstirea Sf. Mare Mucenic Teodor Tiron – Ciuflea, cu prilejul aniversării a 50 de ani din ziua nașterii Părintelui Arhimandrit Nicolae.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media