Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

luni, 16 decembrie, 2013

ÎPS Mitorpolit Vladimir a săvârșit slujba privegerii la biserica „Buna Vestire” din Tiraspol

În seara zilei de 15 decembrie, în ajunul prăznuirii protectorului ceresc al ÎPS Arhiepiscop Sava – Cuv. Sava de Storojev, Vlădica Vladimir a oficiat slujba privegherii în incita bisericii „Buna Vestire” din Tirapsol. Alături de Întâistătător au slujit Înalt Prea Sfințitul Arhiepiscop Sava de Tiraspol și Dubăsari, Prea Sfințitul Episcop Anatolie de Cahul și Comrat  și alți slujitori ai Altarului.

Cu prilejul acestui eveniment, Înalt Prea Sfințitul Mitorpolit Vladimir a dăruit tuturor celor prezenți câte o icoană cu Nașterea Domnului.

La final, ÎPS Arhiepiscop Sava a mulțumit Mitropolitului pentru bucuria comună întru rugăciune și dragoste ceștinească și pentru bunăvoința părintească pe care o are pentru credincioșii din Eparhia de Tiraspol și Dubăsari.