7:35, sâmbătă, 12 septembrie, 2015

ÎPS Arhiepiscop Sava de Tiraspol şi Dubăsari, la douăzeci de ani de slujire arhierească

Înaltpreasfinţia Voastră,

Astăzi, când Bunul şi Atotţiitorul Dumnezeu V-a învrednicit să ajungeţi la douăzeci de ani de slujire arhipăstorească, Vă aducem sincerele noastre felicitări, însoţite de îndemnuri sincere şi frăţeşti pentru o slujire îndelungată şi folositoare sufletului, spre binele şi mărirea Sfintei noastre Biserici Ortodoxe.

Ştiindu-Vă un râvnitor şi smerit slujitor al Sfântului Altar, ne rugăm Mântuitorului Hristos şi Preacuratei Maicii Sale ca şi de acum înainte să Vă îndrume pe îngusta cale a izbăvirii şi a dobândirii vieţii veşnice pentru Înaltpreasfinţia Voastră, precum şi pentru turma pe care cu cinste o arhipăstoriţi.

Iar lumina Sfintei şi dătătoare de Viaţă Cruci să Vă ferească de toate uneltirile cele vrăjmaşe, călăuzindu-Vă cugetul şi paşii către faptele cele frumoase şi ziditoare.

Să ne trăiţi întru mulţi şi fericiţi ani!

Cu dragoste întru Hristos,

+ VLADIMIR,