18:22, vineri, 6 iunie, 2014

Invitație la Zilele Cărții Ortodoxe 2014

Dragi creștini,

Vă invităm să participați la festivalul „Zilele Cărții Ortodoxe 2014”care va avea loc cu susținerea Mitropoliei Chișinăului și a întregii Moldove în incinta Academiei de Teologie Ortodoxă „Sf. Trei Ierarhi” și a Bibliotecii Naționale din Chișinău.

Vă așteptăm cu drag!

Programul festivalului:

9 iunie

Ziua 1

1. Binecuvântarea Mitropolitului. Deschiderea expoziției de carte cu vânzare. Prezentarea invitaților și a participanților la expoziție.

Începutul activității: 11:30 – 12:00

Responsabil: Pr. Veaceslav Cazacu, Pr. Emanuil Brihuneț

2. Lansare de carte.

Pr. Emanuil Brihuneț, Pr. Veaceslav Ciorbă, Editura Vița Adevărată, Librăria Sophia.

Începutul activității: 12:00 – 13:00

Responsabil: Ieromonah Savatie Baștovoi

3. Înmânarea de către Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir pachetelor cu cărți către beneficiari.

Începutul activității: 13:00 – 13:30

Responsabil: Pr. Emanuil Brihuneț

1. Binecuvântarea Mitropolitului. Lansarea stand-ului cu carte ordtodoxă la Biblioteca Națională.

Începutul activității: 10:00

Locul: Biblioteca Națională