13:58, joi, 13 aprilie, 2017

Învierea Domnului vestită de copii de la gradinița nr. 16 din mun. Chișinău

Copilașii, educatorii dar și părinții de la grădinița creșă nr 16, din mun. Chișinău au vestit Învierea Domnului.

În hăinuțe de îngerași, copilașii au recitat poiezii și au cântat cântece pascale ce laudă pe Hristos, Mântuitorul nostru cel Înviat.

Cu mesajul de felicitare al Înaltpreasfințitului Vladimir, Mitropolitul Chișiunăului și al Întregii Moldove, a venit preotul Nicolae Ciobanu, președintele Sectorului Sinodal Activități Culturale, care a îndemnat pe cei prezenți să sa-L primească pe Hristos cel Înviat în inimile lor și odată cu Sărbătoarea Sărbătorilor Învierea Domnului, să înviem și noi spre făurirea frumosului, și schimbarea vieții pentru a sluji lui Htistos cel Înviat!

Copiii sunt generația de mâine, iar dându-le o educație frumoasă vom culege bucurii.

Sectorul Sinodal Activități Culturale