Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

9:51, vineri, 3 aprilie, 2015

Întâistătătorul Bisericii Ortodoxe din Moldova a dialogat cu Prim-ministrul Republicii Moldova, Domnul Chiril Gaburici

Ieri, 2 aprilie 2015, Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a primit vizita Prim-ministrului Republicii Moldova, Domnul Chiril Gaburici. Interlocutorii au discutat despre premisele colaborării ulteriorare în domeniul social, în vederea asigurării continuităţii proiectelor deja existente între Mitropolie şi diverse instituţii ale Guvernului Republicii Moldova.

În această ordine de idei, Vlădica Vladimir a reconfirmat disponibilitatea Mitropoliei pentru conlucrare şi dialog din perspectiva învăţăturii Bisericii Ortodoxe şi a grijei pentru păstrarea valorilor perene ale societăţii noastre.

La rândul său, Domnul Gaburici a subliniat faptul că Guvernul este gata să valorifice şi mai departe frumoasa colaborare deja existentă.