Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:06, duminică, 17 martie, 2013

Încrederea în Biserică, pe primul loc în Georgia

Biserica Ortodoxă a Georgiei îşi păstrează poziția de lider în ce priveşte nivelul de încredere în instituțiile sociale. Potrivit unui sondaj social, efectuat de Institutul Republican Internațional (IRI), 95% dintre respondenți au încredere în Biserică. Următoarea este armata, 91%, urmată de Poliție, cu 89%. Ultima poziție aparţine sferei relațiilor comerciale, cu doar 21%. Sondajul sociologic, comandat de IRI, a fost realizat în Georgia, în perioada 18 februarie – 27 februarie 2013. 1500 de respondenți, cu vârste de peste 18 ani, au fost intervievați. Marja de eroare este de 2,5%. Sondajul a fost finanţat de către Agenţia Statelor Unite pentru Dezvoltare Internațională (USAID).

www.lacasuriortodoxe.ro