21:40, marți, 24 februarie, 2015

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir s-a întâlnit cu Alteţa Sa Regală Principele Radu al României

Astăzi Înaltpreasinţitul Mitropolit Vladimir a primit la Palatul Mitropolitan vizita Alteţei Sale Regale Principelui Radu al României. Întâistătătorul a salutat călduros reprezentantul Casei Regale Române, primid la rândul său omagiile distinsului oaspete.

În cadrul întrevederii, Vlădica Vladimir a apreciat în mod deosebit atenţia prietenească acordată de către Alteţa Sa Bisericii Ortodoxe din Moldova, manifestată prin revederea de astăzi.

La rândul Său, Principele Radu a mulţumit Mitropolitului pentru primirea călduroasă, urând Înaltpreasfinţiei Sale perseverenţă în arhipăstorirea Sfintei noastre Biserici.