22:39, sâmbătă, 5 septembrie, 2015

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a săvârşit slujba vecerniei la Catedrala „Schimbarea la Faţă a Mântuitorului” din Surgut

În această seară, Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a săvârşit slujba vecerniei în Catedrala „Schimbarea la Faţă a Mântuitorului” din Surgut. Dimpreună cu Înaltpreasfinţia Sa a slujit Înaltpreasfinţitul Pavel, Mitropolit de Hantî-Mansiisk, Preasfinţitul Pavel, Episcop de Yugorsk şi Neagan, Prot. Mitr. Vadim Cheibaş, Secretar al Mitropoliei Chişinăului şi a Întregii Moldove, Prot. Nikolai Matviiciuk, Protopop al Circumscripţiei de Nefteyugansk, etc.

În această atmosferă solemnă, arhiereii dimpreună cu slujitorii şi numreoşii credincioşi, s-au rugat Domnului pentru pace şi bună înţelegere între oameni, mulţumindu-I cu smerenie pentru neţărmuitele Sale bunătăţi.