Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:14, marți, 5 decembrie, 2017

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a fost decorat cu dreptul de a purta a doua panaghie în cuprinsul Bisericii Ortodoxe din Moldova

Luni, 4 decembrie 2017, de sărbătoarea Intrării în Biserică a Preasfintei Născătoare de Dumnezeu și de ziua aniversării a 100 de ani de la intronizarea Sfântului Ierarh Tihon, Patriarh al Moscovei și al întregii Rusii, în Catedrala episcopală sobornicească „Hristos Mântuitorul”, în timpul Sfintei Liturghii, Preafericitul Kirill, Patriarhul Moscovei și al întregii Rusii, l-a decorat pe Înaltpreasfințitul Vladimir, Mitropolitul Chișinăului și al întregii Moldove, cu dreptul de a purta a doua panaghie în cuprinsul Bisericii Ortodoxe din Moldova, conform hotărârii Soborului Arhieresc al Bisericii Ortodoxe Ruse.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media