Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

19:31, vineri, 5 ianuarie, 2018

Înaltpreasfinţitul Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu doamna Eleonora Graur, președintele raionului Rezina

Vineri, 05 ianuarie 2017, ÎPS Mitropolit Vladimir a primit la Reședința mitropolitană pe doamna Eleonora Graur, președintele raionului Rezina însoțită de Protopopul bisericilor din raionul Rezina, Prot. mitr. Igor Cojocaru.

În cadrul discuției interlocutorii au discutat despre evoluţia dezvoltării proiectelor comune realizate de către cler și autoritățile locale în raionul Rezina.

Mitropolitul a reiterat poziţia Bisericii, în vederea păstrării şi promovării valorilor moral-spirituale, predarea religiei în instituțiile școlare, dar și inițierea unor proiecte comune noi, precum ar fi reabilitarea căilor de acces către Mănăstirea Țipova, iar Preşedintele raionului Rezina la rândul ei, a menţionat faptul că are toată deschiderea și în continuare spre o conlucrare rodnică spre folosul societății.

Sectorul Sinodal Comunicare Instituțională și Relații cu Mass-media