Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

19:56, vineri, 11 iulie, 2014

Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir a acordat distincții bisericești

Astăzi, la Reședința Mitropolitană, Vlădica Vladimir a decorat-o pe Doamna Natalia Teveașeva, profesoară la liceul „A.S. Pușkin” din Chișinău, cu Ordinul „Cuv. Parascheva”, gr. II, în semn de apreciere a muncii depuse de Domnia Sa pe tărâm didactic şi pentru promovarea valorilor moral-spirituale în rândurile tinerei generaţii.

Oferind această aleasă Distincţie, Mitropolitul şi-a manifestat speranţa că şi în continuare, Doamna Teveaşeva va da dovadă de zel, inspiraţie şi dragoste în munca de educare şi îndrumare a elevilor, în scopul pregătirii acestora pentru a fi cetăţeni activi şi cu concepte spirituale sănătoase, ai ţării noastre.

Doamna profesoare s-a declarat onorată de primirea Ordinului, a mulţumit Întâistătătorului pentru aprecierea deosebită şi a subliniat importanţa Bisericii Ortodoxe din Moldova în educarea copiilor şi a tinerilor în spiritul celor mai constructive valori.