Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

joi, 30 ianuarie, 2014

Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir – unul dintre cei mai influenți moldoveni

Astăzi, în cadrul unui eveniment festiv, revista „VIP Magazin” a premiat cei mai influenți concetățeni din diferite sfere ale activității sociale. Astfel, la capitolul spiritualitate, trofeul i-a revenit Înalt Prea Sfințitului Mitropolit Vladimir, care deja câțiva ani la rând se bucură de simpatia unui număr covârșitor de respondenți care și de această dată au votat cele mai notorii personalități autohtone ale anului 2013.

Prestigiosul premiu a fost ridicat de către Prot. Mitr. Nicolae Ciobanu, Consilier Cultural al Mitropoliei Moldovei, care a mulțumit din numele Înalt Prea Sfinției Sale atât organizatorilor dar și celor care au participat la vot, pentru încrederea acordată.

Totodată, părintele Nicolae a transmis din partea  Întâistătătorului un mesaj de mobilizare întru realizarea tuturor scopurilor nobile pentru propășirea Neamului și consolidarea Credinței.