Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

13:42, duminică, 5 mai, 2013

Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a primit oaspeți distinși la Palatul Mitropolitan

IMG_3707

În dimineața Sfintelor Paști, Vlădica Vladimir a primit la Palatul Mitropolitan mai mulți oaspeți de vază, în frunte cu Președintele Nicolae Timofti, Premierul Iurie Leancă, ex-Premierul Vlad Filat, Ministrul Apărării Vitalie Marinuța, reprezentanți ai corpurilor diplomatice, întreprinzători, etc.

Înalt Prea Sfinția Sa a întâmpinat cu deosebită bucurie pe cei prezenți, urându-le să aibă parte de sărbători frumoase și momente ziditoare de suflet alături de cei dragi, unindu-și forțele pentru a munci și în continuare pentru binele poporului și al țării.

Invitații au mulțumit Mitropolitului pentru bunăvoință și cordialitate, menționând că și mai departe, alături de Biserica Ortodoxă din Moldova și Întâistătătorul ei, vor munci spre realizarea celor mai înalte idealuri spirituale și sociale.