Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

21:50, vineri, 25 ianuarie, 2013

Înalt Prea Sfințitul Mitropolit Vladimir a avut o întrevedere cu Excelența Sa, Domnul Marius Lazurcă, Ambasadorul României la Chișinău

20130125_093623

Vlădica Vladimir a avut o întrevedere cu Domnul Marius Lazurcă, în cadrul căreia s-a interesat de multiplele aspecte ale relațiilor duhovnicești și culturale dintre cele două țări.

În cadrul întâlnirii, Domnul Ambasador i-a vorbit Întâistătătorului despre proiectele realizate până la acest moment și despre proiectele de viitor, enumerând în același timp rezultatele colaborării de până acum și vorbind despre planurile de viitor.

La rândul său, Întâistătăorul a dat o apreciere deosebită activității Domnului Lazurcă, exprimându-și speranța că și în continuare, Domnia Sa, în calitate de Ambasador  al României, va da dovadă de aceiași prietenie și bunăvoință.