Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

12:39, miercuri, 26 februarie, 2014

În Duminica Iertării Vlădica Vladimir va oficia un serviciu divin la Sfânta Mănăstire Ciuflea

La 2 martie a.c., de Duminica Iertării, zi care coincide cu hramul Sfintei Mănăstiri Ciuflea, Înalt Prea Sfinţitul Mitropolit Vladimir va săvârşi un serviciu divin la acest aşezământ monahal din Capitală. Conform programului, la ora 8.30, Întâistătătorul  va oficia un parastas întru pomenirea combatanţilor căzuţi în conflictul armat de pe Nistru, după care va săvârşi Sfânta şi Dumnezeiasca Liturghie. După încheierea Liturghiei, Mitropolitul va oficia slujba vecerniei cu Cinul Iertăciunii.

Îndemnăm toţi binecredincioşii creştini să participe la acest serviciu divin spre a se ruga pentru cei căzuţi în război, dar şi spre a începe Sfântul şi Marele Post cu inimă curată şi voinţă duhovnicească.

Menţionăm că Cinul Iertăciunii va mai fi săvârşit în seara zilei şi la Catedrala Mitropolitană.