18:45, joi, 2 octombrie, 2014

În atenția profesorilor de Religie din mun. Chișinău! Atelier de creativitate „Acoperământul Maicii Domnului”

La inițiativa protopopiatului II mun. Chișinău, cu binecuvântarea Mitropolitului Vladimir, la Liceul „Litterarum” se va desfășura un master class cu conținut religios. Circa 40 de elevi din clasele 2 – 6 vor picta pe sticlă chipuri ale lui Iisus Hristos, ale Maicii Domnului si ale unor sfinți.

Pe lângă activitatea în cadrul atelierului de creativitate, profesorii de religie vor participa și la atelierul: Dezvoltarea competenţelor elevilor la lecţiile de religie în clasa a V-a.

Evenimentul va avea loc pe data de 13 octombrie 2014, Chișinău, str. Costiujeni 10, începând cu ora 13 30. Sunt așteptați toți profesorii de Religie din raza mun. Chișinău.