15:31, joi, 28 martie, 2013

În atenția inspectorilor școlari, metodiștilor și profesorilor de religie

SEMINAR DE FORMARE PENTRU PROFESORII DE RELIGIE DIN CHIŞINĂU

SEMINAR PENTRU INSPECTORII ŞCOLARI DIN EPARHII ŞI METODIŞTII DIN PROTOPOPIATE

Inspectorii şcolari şi metodiştii din protopopiate, responsabili de predarea religiei, sunt invitaţi să participe la 2 aprilie curent, ora 13.30, în incinta sediului mitropolitan, str. București 119  la un seminar de formare cu genericul „Metode integrative de predare” .

În cadrul seminarului, Preot, doctor, lector universitar Dorin Opriş, autor de programe şi manuale de religie, îşi va împărtăşi experienţa şi gândurile referitor la tema abordată.
Seminarul este organizat de Centrul de Formare Continuă al USM în colaborare cu Departamentul Studii al Mitropoliei Moldovei.

Vă rugăm să formulaţi din timp întrebări la tema abordată şi să le transmiteţi la adresa [email protected],  astfel seminarul va fi mai valoros, interesant şi util fiecărui participant.

* * *

Profesorii de religie din municipiul Chişinău sunt invitaţi să participe la 3 aprilie curent, ora 12.00, în incinta Liceului “Literarum”, str. Costiujeni 10, la un seminar de formare cu genericul „Metode integrative de predare”.

În cadrul seminarului, Preot, doctor, lector universitar Dorin Opriş, autor de programe şi manuale de religie, îşi va împărtăşi experienţa şi gândurile referitor la tema abordată.
Seminarul este organizat de Direcţia Generală Educaţie, Tineret şi Sport Chişinău în colaborare cu Centrul de Formare Continuă al USM, Departamentul Studii al Mitropoliei Moldovei şi Liceul “LITERARUM”.

ATENŢIE! Vor fi distribuite certificatele de participare la seminare 2012 şi 2013.

Rugăm profesorii de religie să formuleze din timp întrebări la tema abordată şi să le transmită la adresa [email protected], astfel seminarul va fi mai valoros, interesant şi util fiecărui participant.