Magazine bisericeşti

Magazinul de obiecte şi literatură bisericească

Str. Bucureşti, 119, Mitropolia Moldovei,
mun. Chişinău Tel: 23-20-73

Magazinul "Clopotniţa Moldovei"

Piaţa Marii Adunări Naţionale 1, mun. Chişinău Tel: 22-61-94

6:34, joi, 15 noiembrie, 2018

În atenția clerului! Mai multe cărți vechi bisericești au fost depistate de către Poliție

Recent, o captură de cărți de cult bisericesc a fost depistată de către organele de poliție din țara noastră.

Ca urmare a măsurilor operative de investigație întreprinse de către poliție se presupune că aceste cărți de cult și de patrimoniu ar fi fost sustrase de către suspecți dintr-o biserică sau vreo altă structură eclezială.

În acest sens, clericii care au suferit o astfel de pagubă și recunosc aceste cărți rare sunt așteptați la Direcția Mitropolitană din capitală pentru a depune mărturii în acest sens și a ridica bunurile.

Direcția mitropolitană