8:06, miercuri, 9 mai, 2012

Ieromonahul Savatie Baștovoi va conferenția la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM

Săptămânal la Biserica „Întâmpinarea Domnului” din incinta USM (str. M. Kogălniceanu, 67) au loc următoarele întruniri:

Miercuri, ora 18.00 – slujba Acatistului Sfântului Duh, pentru luminarea minţii şi reuşită la învăţătură;

Miercuri, ora 19.00 – discuţii cu tinerii la diverse teme duhovniceşti.

Tinerii doritori de a se înscrie ca membri activi în Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi şi să se implice în diverse activităţi de voluntariat sunt rugaţi să ne contacteze la tel. 079481586.

Miercuri, 9 mai, ora 19.00, la biserica „Întâmpinarea Domnului”, USM,  în cadrul Săptămânii Tineretului Ortodox va avea loc o discuţie tematică: „Pentru cine a Înviat Hristos?” (prezintă Ieromonah Savatie (Baştovoi) după care va avea loc lansarea cărţii „Fuga spre câmpul cu ciori – amintiri dintr-o copilărie ateistă”.

Sunt invitaţi toţi doritorii!

Sursa: www.tineretulortodox.md