21:59, miercuri, 28 mai, 2014

O icoană a Maicii Domnului făcătoare de minuni şi izvorâtoare de mir ,,Umilenie” a fost adusă la biserica ,,Acoperământul Maicii Domnului din Chișinău

Recent la Chișinău a fost adusă din Rusia o  icoană a Maicii Domnului făcătoare de minuni şi izvorâtoare de mir ,,Umilenie”.

Această sfințenie se va afla spre închinare în biserica cu hramul , „Acoperământul Maicii Domnului”, sectorul Buiucani, str. Cornului nr. 8  până la data de 15.06.2014 .

Pe parcursul ultimilor ani, creștinii care s-au rugat cu evlavie în fața acestei icoane au primit tămăduire de boli precum diabetul, cancerul, leucemia etc.

Va invităm cu mult drag să veniți pentru a ne ruga împreună și a cere vindecare trupească și sufleteasca de la Maica Domnului!

Pentru mai multe detalii apelați 079816390,  Preot Viorel Luchin,

parohul bisericii , „Acoperământul Maicii Domnului”, sectorul Buiucani, str. Cornului nr. 8